yenises34 @ gmail.com

AHMET KARA’DAN DUYGULANDIRAN PAYLAŞIM
“Er kişinin ardından”

Türk Ocakları Pendik Şube Başkanı Ahmet Kara, vefat eden yol arkadaşı Vedat Saraçoğlu’nun ardından sosyal medya üzerinden duygu yüklü bir paylaşımda bulundu.
Türk Ocağı Pendik Şube Başkanı Ahmet Kara’nın, “Er kişinin ardından” başlığıyla paylaştığı duygu yüklü o yazısında şu ifadeler yer aldı:
“ER KİŞİNİN ARDINDAN”
Bazan duyguları ifade etmeye kelimeler kifayetsiz kalıyor. Eskilere varan tanışmışlığımız 2004 yılından itibaren Türk Ocakları Pendik Şubesi yönetim kurulundaki beraberliğimiz sonsuzluğa uğurladığımız (09/05/2021) ana kadar devam etti. Tam bir dava adamı idi. Anlatılması zor tanımak lazımdı. Yönetim kurulumuzda idi ama o çayçı, o temizlikçi, o muhasebeci, o çekimci velhasıl o ocağımızın herşeyi idi. Son derece düzgün ve dürüsttü. Güzel ahlak sahibi idi. Allah’a karşı görevlerini yerine getirirken hep gösterişten uzaktı. Eleştirilerini bile tebessüm ederek yapardı. Çok cömertti. Burçak menemeni işlettiği dönemlerde askerlerin(Cumartesi-Pazar) babasıydı. Her yönüyle güvenilir biriydi. Doğruları söylemekten imtina etmez, kelimeleri özenle seçip kullanırdı. En son çalıştığı ofisinde Hasan Şirin kardeşimle ziyaret edip sohbet etmiştik. Ağabey, kongremiz olacak tekrar yönetime yazacağım bilgin olsun demiştim. Yönetim önemli değil ne görev verirsen başkan yaparım demişti. 23 Martta aradım derinden öksürüyordu. Ağabey öksürmen hoşuma gitmedi dedim. Test yaptırdım negatif çıktı demişti. Tekrar yaptır dedim. Yarın tekrar gidecem demişti. 25 Martta aradım film çektiler ciğerlerde bişeyler var demişti. Arkasından mesaj attı bana pozitif çıktı diye. Kongreye gelememişti arkadaşlara selam göndermişti. Ve sonrasında birdaha o güzel sesini duyamadan hastane süreci başlamıştı. Yaklaşık 40 günlük hastane sürecinde her gün iyi haberlerini bekledik. Bazan olumsuz duyumları kabullenmek istemedik. Hep tekrar birlikte olmayı istedik. Çoğu zaman sevenlerine güzel haberlerini veremediğim için kendimi suçlu gibi hissettim. Bugün(09/05/2021,saat 09:50 civarı)Parsandan Ali kardeşimin aradığını görünce içimden bir parça koptuğunu hissettim. Vedat beyin bizleri bırakıp sonsuzluğa gittiği haberini verdi...Ferman büyük yerden ne diyebiliriz ki.. Ait olduğu yere gitti. Tabutuna el attım dünya yükünü üzerinden atmış hafiflemişti. Vedat Ağabey Allah sana rahmetiyle muamele etsin. Allah Peygamberimize komşu eylesin. Kabrin nur, makamın cennet olsun. Güle güle Vedat ağabey menzilin mübarek olsun.
Seni Özleyeceğiz..