PESİAD’ın Pendik Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Teknopark İstanbul paydaşlığında bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor Yarışması”nın ödül töreni, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.

Tören öncesi protokol tarafından proje tanıtım stantlarının gezilerek, projeler hakkında bilgi edinilen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız, belediye başkanı Ahmet Cin, ilçe milli eğitim müdürü Aytekin Yılmaz, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kesik, Teknopark İstanbul Genel Müdürü, PESİAD Yöneticiler, eğitimciler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen ödül töreninde ilk olarak konuşan PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram, “Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor Yarışması”nın amacını ve öğrenci gençlere sağladığı maddi, manevi ve sosyolojik faydaları anlattı. Başkan Bayram konuşmasını PESİAD olarak böyle anlamlı ve faydalı bir organizasyonu gerçekleştirebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, paydaşlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ederek tamamladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, Gedik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kesik, Teknopark İstanbul Genel Müdürü, belediye başkanı Ahmet Cin ve kaymakam Mehmet Yıldız’ın da bu proje yarışmasının önemini ve gençler üzerindeki olumlu etkilerini anlatarak, emeği geçen herkese teşekkür ettikleri konuşmaların ardından ödül takdim törenine geçildi.

Törende Ortaokul ve Lise kategorilerinde dereceye giren öğrenciler sahneye davet edilerek, hem projelerini tanıtma imkanı sağlandı, hem de protokol üyeleri tarafından hediyeleri takdim edildi.  

 

Program sonrası yarışmanın ödül törenine ilişkin Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği’nden (PESİAD) yapılan paylaşımda;“PESİAD, Pendik Belediyesi, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Teknopark İstanbul Paydaşlığında; 4.sünü düzenlediğimiz ‘Pendikli Gençler İcat Çıkartıyor Yarışması’nın Ödül Töreni “Yunus Emre Kültür Merkezi”nde gerçekleştirildi.
Pendik Protokolümüz, Üyelerimiz, Paydaşlarımız, İlçe Sakinlerimiz, Ulusal ve Yerel Basın Mensuplarımız, Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleştirilen ödül töreninde; aylar süren heyecanlı ve zorlu süreç sonucunda geleceğimizin teminatı gençlerimiz, birbirinden kıymetli projelerini katılımcılara sergilediler.
Üyemiz Sn. Ercüment BAYEGAN’a ve BAYEGAN Dış Ticaret Firma Yöneticilerine ödül törenine katkılarından ötürü teşekkürlerimizi sunarız.
Yarışmamıza katılan Pendik genelindeki tüm okullarımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, dereceye giren ve girmeyen tüm kıymetli öğrencilerimize bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz.” İfadeleri yer aldı.