Yaklaşık iki ay önce göreve gelen Pendik Kızılay Başkanı Cihat Aslanoğlu, yerel basın mensuplarıyla kahvaltılı bir bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Korkmaz ve Kızılay çalışanlarının da hazır bulunduğu toplantıda, şube başkanı Cihat Aslanoğlu, göreve geldiği 2 aylık sürede yapılan çalışmaları şöyle özetledi:

475 haneye 1 milyon 132 bin 600 TL nakit yardım desteği

1500 adet 500 TL değerinde alışveriş çeki,

Kızılay Aşevinden günlük 1000 kişilik yemek ve kahvaltılık malzeme dağıtımı,

8 haneye 8.100 TL fidye teslimi,

2 haneye 6 bin 500 TL fitre teslimi,

66 öğrenciye 110 bin 500 nakdi burs desteği,

20 depremzedeye 2000 TL tutarında A!01 market kartı teslimi gerçekleştirdi.

600’den Fazla Gönüllümüz Var
 Toplantıda yaptığı açıklamalarında Kızılay’daki gönüllülük esasının önemine vurgu yapan Başkan Cihat Aslanoğlu, “Kızılay olarak tüm hizmetlerimizde gönüllülük esasıyla görev yapıyoruz. Maaşlı 4 personelimiz ve 600’den fazla gönüllümüz var. Bu sayımızla gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimizle İstanbul'un gönüllülükte en başarılı Kızılay Şubesiyiz, Gönüllülük esasının başrolde olduğu Pendik Kızılay Şubemiz geçtiğimiz Ramazan'da emanetlerini bize teslim eden bağışçılarımızın ve gönüllülerimizin destekleri ile ihtiyaç sahiplerine emanetleri ulaştırılmıştır. Tüm bağışçılarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum " şeklinde konuştu.


Aslanoğlu, açıklamalarını Kızılay Şubesinin faaliyetlerini medya mensuplarıyla paylaşarak; Pendiklilerin çalışmalardan haberdar olmasını sağlayacaklarını da kaydederek sonlandırdı.

Toplantı, karşılıklı fikir alışverişi ve soru cevap bölümünün ardından toplu fotoğraf çekimiyle sonbuldu.