Melda Kuyucu Kılıç moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda yaklaşık üç ay önce yeni görevine başlayan Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız'ın hayatından kesitler sunuldu. Eğitimden mesleki kariyerine, evlilikten kültür sanata, edebiyattan spora kaymakam Mehmet Yıldız’ın hayatının hoş bir sohbet havasında anlatıldığı programda, Serdar Özalkak’ın başkanlığını yürüttüğü PEFHEM TSM Korosu sanatçıları da seslendirdikleri eserlerle geceye ayrı bir renk kattı.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, PESİAD Başkanı A. Kadir Bayram ve yönetimi, Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz ve yönetimi, PEFHEM Başkanı Serdar Özalkak ve yönetimi ile birlikte çok sayıda vatandaşların katılımıyla gerçekleşen programda kendisine yöneltilen soruları büyük bir içtenlikle cevaplandıran kaymakam Yıldız, şuan ki görev yeri olan Pendik’in nüfus potansiyeli olarak devasa bir şehir olduğunu ve Pendiklilerin çok sıcak kanlı insanlar olduğunu ifade ederek, “Pendik'te olmanın gururunu taşıyorum.” Dedi.

Kitap okumanın önemi üzerinde durarak gençlere kitap okumalarını tavsiye eden Kaymakam Yıldız’ın özellikle okul anıları, eşi ile tanışma hikayesi, okuduğu şiir ve eşi ile yaptığı düet katılımcılardan büyük alkış aldı.

Programında PESİAD bünyesinde  bu yıl  hayata geçirilen “PESİAD Cumhuriyetimizin 100.Yılı Hatıra Ormanı” hakkında Sosyal İşler Birim Başkan Yardımcısı Süleyman GENÇ bilgilendirmelerde bulundu.

Bu sezonun ilk ‘Kentin Sesi’ programı, Belediye Başkanı Ahmet Cin’in, Kaymakamı Mehmet Yıldız ve eşine çiçek ve hediye takdiminin ardından günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.