Murat Çevik katılım gösteren ve katkı sunan tüm gönül dostlarına ve Vanlı hemşehrilerine sosyal medyadan yaptığı paylaşımla teşekkür etti. Federasyon başkanı Çevik teşekkür mesajında şu ifadelere yer verdi; 

"Değerli Hemşehrilerim, Kıymetli Dostlarım;

İstanbul VAN STK çatı kurumlarımız VANFED , ANADOLU VAN DERNEKLER FEDERASYONU, VAN ERÇIŞ VAKFI , VİŞAD, VAN VAKFI kurumlarımız tarafından gerçekleştirdiğimiz, İkinci Van Tanıtım Günlerinde, Van‘ımızı birlik, beraberlik, kardeşlik, hoşgörü ile  gelen misafirlerimize sunmanın mutluluğunu yaşamaktayız,

Başta İstanbulda bulunan Vanlı Hemşerilerimiz olmak üzere aziz ülkemizin her tarafından katılım sağlayan ve doğunun incisi Van'ımızın tanıtımına katkıda bulundukları için mutluyuz.

 

Böylesi büyük bir organizasyonda gecesini gündüzüne katan, maddi, manevi her türlü desteğini esirgemeyen, tüm dernek başkanlarımıza ve dernek üyelerimize aziz milletimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Gücümüze güç katan, Van’ımıza olan vefamıza katkı sunan Van Ticaret Odası, Van Yüzüncüyıl Üniversitesi ve Van Ticaret Borsası’na vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz.

Bizleri dört gün boyunca yalnız bırakmayan, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, Siyasi Partilerimizin Temsilcilerine, Akademisyenlerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcilerine, Yazarlarımıza, basın Mensuplarımıza, Kültür Elçisi Sanatçılarımıza, İş İnsanlarımıza, Muhtarlarımıza, kadınlarımıza ve Gençlerimize, Dostlarımıza ve Hemşehrilerimize ve adını sayamadığımız birbirinden kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyoruz"