Son güncellenme :06.10.2019 13:22

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, Pendik, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler > “Yuvamız İstanbul” Pendik’ten Başladı

06.10.2019 Paz, 13:22

“Yuvamız İstanbul” Pendik’ten Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) “150 mahalleye, 150 kreş” sloganıyla başlattığı, “Yuvamız İstanbul” projesi, Pendik’teki temel atma töreniyle başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) “150 mahalleye, 150 kreş” sloganıyla başlattığı, “Yuvamız İstanbul” projesinin start Pendik’te düzenlenen toplu temel atma töreniyle verildi.

Programa katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bastığı buton ile başlayan toplu temel atma töreni kapsamında İstanbul’un Pendik, Kartal, Sultanbeyli, Sancaktepe, Sultangazi, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Arnavutköy, Silivri ve Beylikdüzü ilçelerinde yapılacak olan 11 kreşin temeli atıldı.

Eğitimdeki eşitsizliği ortadan kaldırmak zorundayız”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, törende yaptığı konuşmasında, kreşlerin önemini ve sağlayacağı katkıyı vurguladı. Seçimdeki en önemli vaadinin bu şehrin çocuklarına yatırım yapmak olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Kreş meselesi bu şehrin çocuklarının hayatını en fazla değiştirecek şey. Bu yatırım, İstanbul’a ve ülkemize en önemli katkıyı sunacak proje. ‘Yuvamız İstanbul’ projesi, İstanbul’daki çocukların eşitlenmesi projesidir. Çocuklarımızın eğitimindeki eşitsizliği ortadan kaldırmak zorundayız.” Dedi.

“İstanbul için kreş seferberliği başlamıştır”

Törenin ardından sosyal medya hesabından törene ilişkin paylaşımda bulunan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, İmamoğlu’nun “Bu şehrin çocukları eşit olacak” sözünü ön planda tutarak, “İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu öncülüğünde İstanbul’da 150 mahalleye 150 kreş projesinin temellerinin atıldığı açılış törenine katıldık. İstanbul için kreş seferberliği başlamıştır. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

Yorumlar kapatıldı.