Son güncellenme :07.02.2019 10:26

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler, Son Dakika > Vali Yerlikaya, “Havva kızımızla irtibat sağlandı”

07.02.2019 Per, 10:26

İstanbul valisinden flaş açıklama”havva kızımızla irtibat sağlandı”dedi

Kartal’da çöken 8 katlı binadaki kurtarma çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “Şu ana kadar enkaz altından 2 ölü, 9 yaralı vatandaşımız çıkarılmıştır. 3 yoğun bakımda tutulan 9 vatandaşımızın da sağlık durumları gayet iyidir. Diğer taraftan çöken bina çevredeki komşu 7 bina boşaltıldı. bunlardan birinin durumu farklı. hemen enkazın yanındaki apartman. Bunun durumu risk arz ediyor. Lazer yöntemiyle bu binanın durumu anbean kontrol altında tutuluyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teknik heyeti bu binanın faliyetini kontrol altında tutuyor. Çünkü etraftaki vatandaşların güvenliği adına bunu yapmak zorundayız. Risk tahlili yapar yapmaz faliyetlerimize yeniden başladık.

“SEVİNDİRECEK BİR HABER VEREYİM”

Size sevindirici haber vereyim Havva isimli kızımızla kurtarma ekiplerimiz konuşuyor. İnşallah bu kızımız kurtarılacak. AFAD başkanımız liderliğinde bütün ekipler büyük bir uyum gösteriyor.

 

Yorumlar kapatıldı.