Son güncellenme :24.05.2019 18:58

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler > TOKATLILAR, 62 ENGELLİ VATANDAŞIN SANDALYE İHTİYACINI KARŞILADI

24.05.2019 Cum, 18:58

TOKATLILAR, 62 ENGELLİ VATANDAŞIN SANDALYE İHTİYACINI KARŞILADI

Pendik Tokatlılar Derneği, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla tertiplediği etkinlikte “Gurbetten Anadolu’ya engel olma, destek ol” kampanyası kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu 62 engelli vatandaşın tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladı.

Pendik Tokatlılar Derneği, Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla anlamlı bir program tertipledi. 14 Mayıs’ta Tokat merkezde düzenlenen etkinlikte, 2014 yılından bu güne kadar sürdürülen “Gurbetten Anadolu’ya engel olma, destek ol” kampanyası kapsamında yürütülen çalışmalar sonucu tedarik edilen tekerlekli sandalyeler 62 engelli vatandaşa takdim edildi.

62 Engelli vatandaşımızın ihtiyacını karşıladık

Konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunan Pendik Tokatlılar Derneği Başkanı Fevzi Zeybek “Pendik Tokatlılar Derneği olarak Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla 14 Mayıs’ta Tokat merkezde 62 tane engelli vatandaşın tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladık.

 “Gurbetten Anadolu’ya engel olma destek ol”

Engelli vatandaşlarımıza yönelik bu projeyi “Gurbetten Anadolu’ya engel olma destek ol” kampanyası ile yürütüyoruz 2014 ten bugüne kadar bu projemiz devam ediyor. Tokat’ın bütün ilçelerine her yıl belirli bir oranda bağışımız oldu.

Bütün ilçelerimiz bitene kadar devam

2014 den bugüne kadar da 302 tane engelli vatandaşımızın eline el, ayağını ayak olmaya çalıştık ve bütün ilçelerimiz bitene kadar bu projemiz devam edecek.” İfadesinde bulundu.

Yorumlar kapatıldı.