Son güncellenme :09.10.2019 17:23

PESİAD SES GETİRECEK YENİ PROJELERE İMZA ATACAK

PESİAD (Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği) 2019-2020 sezonunu Pendik basınıyla bir araya geldiği kahvaltılı bir bilgilendirme toplantısıyla açtı.

PESİAD yeni sezon çalışmalarının startını Pendik basınıyla gerçekleştirdiği bir bilgilendirme toplantısıyla verdi. PESİAD Başkan Vekili Sami Bayram’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya yerel basın mensupları ekseriyetle katıldı.

BAYRAM, YENİ DÖNEM PROJELERİNİ ANLATTI

PESİAD yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan başkan vekili Sami Bayram, geçmiş çalışma sezonunda gerçekleştirdikleri çalışmaları ve hayata geçirdikleri projeleri anlatarak,  yeni sezon için planladıkları çalışma ve projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Toplantıda yaptığı konuşmasına PESİAD’ın, 2005 yılında Pendikli sanayici ve işadamlarına hizmet üretmek ve sosyal projelerle de Pendik’in gelişimine katkı sunmak amacıyla kurulan bir dernek olduğunu kaydederek başlayan Başkan vekili Sami Bayram, “PESİAD olarak kurulduğumuz günden bu yana amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarınızı yoğun bir şekilde yürütüyoruz. İşadamlarımıza yönelik yürüttüğümüz tanışma ve kaynaşma toplantılarımız, bilgilendirme seminerlerimiz, yurt içi ve yurt dışı iş gezilerimiz bu güne kadar artarak devam etti. Yeni sezonda da bu tür çalışma ve etkinliklerimiz aynen devam edecek.

“PENDİKLİ GENÇLER İCAT ÇIKARIYOR” PROJESİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK

Geçmiş yıllarda başlattığımız sosyal sorumluluk projelerimiz de, yeni projelerimiz ile birlikte artarak devam edecek. Özellikle sosyal projelerden sorumlu PESİAD başkan yardımcımız Yılmaz Yıldız’ın fikir babası olan “Pendikli Gençler İcat Çıkarıyor” sloganıyla geçen yıl başlattığımız sosyal sorumluluk projemiz tahminimizin çok çok üstünde bir ilgi ve beğeni toplamıştır. Geçen yıl 60 okulumuzun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ve bu yıl tüm okullarımızın katılım göstereceği bu projemizi çok önemsiyoruz. Bu projemiz, İstanbul’a hatta tüm Türkiye’ye örnek olacak bir projedir.” Şeklinde konuştu.

PESİAD’A, KRİTERLERİMİZE UYAN HERKES ÜYE OLABİLİR

PESİAD üyelikleri ile ilgili bir soruyu da yanıtlayan başkan Bayram, “PESİAD’ın üyelik kriterlerine vakıf olan tüm işadamı ve sanayicilerimiz derneğimize üye olabilir. Bu güne kadar PESİAD’a üye olmak isteyip de kriterleri uygun olduğu halde üyeliği kabul edilmeyen kimse olmamıştır. Aynı zamanda PESİAD’a üye olup da, üyelik kriterlerini kaybeden üyelerimiz üyelikten çıkarıldığı gibi, yeni işadamı ve sanayicilerimizde aramıza katılmaya devam etmektedir. Halen PESİAD olarak 160, GençPESİAD olarak 100 üyeye sahibiz” açıklamasında bulundu.” Açıklamasında bulundu.

KRİZLERDE İŞADAMLARININ DA PAYI VAR

Yine bir soru üzerine krizlerin ekonomiye ve işadamlarına etkilerine değinen, “Krizlerde maalesef bazı işadamı ve sanayicilerin de payı var. Devlet iş hacmini canlandırmak amacıyla her türlü destek ve teşviği sağlarken; bazı artniyetli işadamları yatırım için aldıkları teşfikleri başka yerlerde harcayarak iflasın eğişine geliyor. Bu durum ise sadece onu değil tüm sektör firmalarını ve çalışanlarını etkiliyor. Kurunun yanında yaş da yanıyor. Bu durumların önüne geçmek için tedbirli davaranmalı, özellikle de kriz dönemlerinde devletimizin kolaylık, destek ve teşfiklerini yerli yerinde kullanmalıyız.” Dedi.

Yorumlar kapatıldı.