Son güncellenme :13.09.2019 13:09

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler, SPOR > PENDİKSPOR’UN YENİ BAŞKANI MUSTAFA ŞAHİNYILMAZ OLDU

13.09.2019 Cum, 13:09

PENDİKSPOR’UN YENİ BAŞKANI MUSTAFA ŞAHİNYILMAZ OLDU

12 Eylül Perşembe günü gerçekleşen Pendikspor’un olağanüstü kongresinde tek liste ile yapılan seçimde Mustafa Şahinyılmaz, Pendikspor’un yeni başkanı seçildi.

Pendik Spor Kulübü’nün Olağanüstü Kongresi, 12 Eylül Perşembe günü, Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kongreye, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ve belediye başkan yardımcıları, görevi devreden Pendikspor Başkanı Selahattin Turhan, Pendikspor’un eski başkanlarından Süleyman Yılmaz, Kadir Tıngıroğlu, Nurettin Beşinci, Sami Bayram, Şerafettin Taştan, kulübün eski yönetim kurulu üyeleri ile Pendikspor sevdalısı PESİAD ve AHİSİAD üyesi sanayici ve işadamları katıldı.

PENDİK İÇİN HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALIDIR

Divan Başkanlığını Bülent Aydın’ın yaptığı kongre görevini devreden Pendikspor Başkanı Selahattin Turhan’ın teşekkür konuşmasıyla başladı. Turhan yaptığı konuşmada, Öncelikle kongremize katılan tüm katılımcılarımıza ve 1,5 yıllık görev süremizde yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Pendikspor herkesin elini taşın altına koyması gereken bir spor kulübüdür. Bu nedenle siyaseti ve ayrıştırıcı sebepleri bir kenara bırakarak Pendikspor’a ve Pendik’e faydalı ne iş yapabilir düşüncesi ile hareket ettik. Bizden sonra gelecek olan arkadaşlarımız da bu bayrak yarışında, bayrağı en üst noktaya taşımak için ellerinden gelen gayreti sarf edecektir diye düşünüyorum. Pendikspor’un seçilecek yeni yönetimine başarılar diler, bundan sonraki sürecin Pendik’e faydalı olmasını arzu ederim.” Dedi.

PENDİKSPOR ARTIK KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURABİLMELİ

Daha sonra söz alan Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin ise, Pendikspor bu kentin markasıdır. Bu nedenle Pendikliler’in daha da mutlu olabilmesi için Pendikspor’un başarılara ulaşmasını arzu ediyoruz. Selahattin beyin de ifade ettiği gibi Pendikspor’un başarıya ulaşması için herkesin katkı sunması gerekiyor. Biz de Pendik Belediyesi olarak Pendikspor’un daha iyi noktalara gelebilmesi için elimizden gelen tüm katkıyı sunmaya çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Ama Pendikspor’un da artık kurumsal bir yapıya sahip olarak kendi ayakları üzerinde durması gerekmektedir. Bu Pendikspor yönetimi için büyük bir zarurettir. 700 bine ulaşan nüfusumuzun 5-10 yıl içerisinde 1 milyon olacak. Bunun bilinciyle bu kente yakışır bir Pendikspor’u daha üst liglerde, daha iyi tesisler ile hazırlamak gayretindeyiz. Pendikspor artık üst lige çıkmalı, önceki belediye başkanlarımızın da vaatleri arasında bulunan yeni stadın yapımı en yakın sürede başlamalı. Bu duygu düşüncelerle katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, Pendikspor’a başarılar diliyorum.” İfadesinde bulundu.

HER ŞEY PENDİKSPOR İÇİN

Konuşmaların ardından tek liste ile yapılan seçim sonucunda Mustafa Şahinyılmaz, oy birliği ile Pendikspor’un yeni başkanı oldu. Seçim sonrası kısa bir teşekkür konuşması yapan Pendikspor’un yeni başkanı Mustafa Şahinyılmaz, Pendikimizin ilkeleriyle duruşuyla alt yapısı ve tesisleriyle spor camiasında hep seçkin bir kulüp olarak yer almıştır. Emeği geçen bütün başkanlara, yöneticilere teşekkür ediyorum. Bizlere bu görevi layık gören önce büyüklerimize ve Pendik halkına teşekkür ediyorum. Her şey Pendikspor için diyerek, şükranlarımı arz ediyorum. Şeklinde konuştu.

Mustafa Şahinyılmaz başkanlığındaki Pendikspor’un yeni yönetim kurulunda şu isimler yeraldı; 

Yönetim Kurulu Asil Liste
1.    MUSTAFA ŞAHİNYILMAZ
2.    AV. İSMAİL KANSU
3.    BÜLENT CEYLAN
4.    CEMAL SARIHAN
5.    ÇAĞRI ÖZEÇOĞLU
6.    ERTAN YURTSEVEN
7.    HABİL YAZICI
8.    HAKAN TEKBIYIK
9.    HAKİM SEVEN
10.    HÜSEYİN BAYRAM
11.    HÜZEYİN ÖZMEN
12.    İBRAHİM HAKKI AYSAN
13.    KENAN İLTEN
14.    ÖZCAN ÖFEKLER
15.    ÖZCAN ZORLU
16.    RECEP YEŞİLYURT
17.    SERKAN DURAN
18.    SERKAN ÖZER
19.    ÜMİT ÇİNDİR

Yönetim Kurulu Yedek Liste
1.    YAVUZ YILDIRIM
2.    FUAT YARBUĞ
3.    FATİH ÇİFTÇİ
4.    MUSA KALKUZ
5.    REMZİ TOPÇU
6.    MUAMMER LAYİÇ
7.    FATİH TUĞLU
8.    MEHMET AKBULUT
9.    BÜLENT AKSU
10.    ŞAFAK UÇAK
Denetleme Kurulu
1.    EYÜP GÜLER
2.    BURHANETTİN YAMAN
3.    GÜNAY YILDIZ
Denetleme Kurulu Yedek
1.    MUSTAFA ÜNLÜ
2.    ABDULLAH KOÇYİĞİT
3.    AHMET ÖZER

Disiplin Kurulu
1.    BÜLENT AYDIN
2.    SELAHATTİN KISKAÇ
3.    M. ZAHİT KIROĞLU
4.    AKIN BÖBÜR
5.    EYÜP ÇAKMAK

Yorumlar kapatıldı.