Son güncellenme :03.10.2019 12:53

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler > PENDİK 35 NOKTADA “YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİYİZ” DEDİ

03.10.2019 Per, 12:53

Pendik’te 35 noktada “önce yaya” denildi!

İçişleri Bakanlığı’nca trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitleri kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla hayata geçirilen ‘Önce yaya uygulaması” için Pendik’te İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce 35 noktada etkinlik düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı’nca trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla İstanbul’da eş zamanlı olarak hayata geçirilen ‘Önce yaya uygulaması” için Pendik’te İlçe Emniyet Müdürlüğü’nce 35 noktada önce yaya etkinliği düzenlendi.

KAYMAKAM ÜNSAL SÜRÜCÜLERİ UYARDI

Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal’ın yanı sıra, İlçe Emniyet Müdürü Barış Çukur, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Cengiz Önder, Pendik Belediyesi zabıta personelleri, emniyet mensupları ve jandarma ekiplerinin katılım sağladığı Pendik merkezindeki “yayaya öncelik” uygulaması etkinliği Pendik Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından Mostar Viyadüğü üzerinde yer alan yaya geçidinde yapıldı. Uygulamada Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, tek tek sürücüleri durdurup, uygulama hakkında bilgi vererek sürücüleri yaya öncelik vermesi konusunda uyardı. Etkinlik, kaymakam Ünsal, ilçe protokolü ve öğrencilerin okul önlerinde ve işlek caddelerde vatandaşlara ve sürücülere el broşürü dağıttımıyla devam etti.

35 NOKTADA “ÖNCE YAYA” DENİLDİ

Etkinlikle ilgili gazetecilere konuşan Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, uygulamanın Pendik’in 35 noktasında yapıldığını ve faydalı olduğunu belirterek, “Bugün bu kavşağımızda daire müdürlerimizle beraberiz. Tabi burada önemli olan özelikle sürücülerimizin  yayalarla alakalı bu bilince sahip olması. Bizler bu manada ne kadar farkındalık oluşturabilirsek, hem yayalarımız açısından, hem de sürücülerimiz açısından daha güvenli bir sürüş emniyeti sağlamış oluruz.” dedi.

Yorumlar kapatıldı.