Son güncellenme :10.09.2019 16:37

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler > PENDİK 160 OKULLA YENİ EĞİTİM YILINA BAŞLADI

10.09.2019 Sal, 16:37

PENDİK 160 OKULLA YENİ EĞİTİM YILINA BAŞLADI

Pendik’te 2019-2020 eğitim öğretim sezonu açılış Töreni Pendik Mahir İz İlkokulu’nda gerçekleşti. Açılış töreniyle birlikte Pendik’te 135 bir öğrenci yeni eğitim öğretim yılına merhaba dedi.

Pendik’te 135 bin öğrenci dersbaşı yaptı

135 bin öğrencinin eğitim gördüğü Pendik’te, yeni eğitim öğretim yılı Mahir İz İlkokulu’nda gerçekleşen törenle başladı. Törene Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal, belediye başkan yardımcısı Vahap Doğan, ilçe milli eğitim müdürü Aytekin Yılmaz, emniyet müdürü Barış Çukur, jandarma Komutanı Cengiz Önder, kurum müdürleri  okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

 Açılış konuşmasını Mahir İz İlkokulu Müdürü Ayvaz Gündüz yaptı. Gündüz, geçtiğimiz sezon başarılı bir eğitim dönemi geçirdiklerini ifade ederek, Slogan olarak mahir insanlar yetiştirip geleceğe iz bırakmak istediklerini söyledi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ise yaptığı konuşmada; “2019-2020 eğitim öğretim yılına 160 okulumuzda, 135 bin öğrencimiz, 7 bin 500 öğretmenimiz ile eksiksiz bir şekilde başlamış bulunmaktayız. Bu dönem öğrencilerimiz tatile doyacak. Velilerimiz çocuklarını aşırı koruyucu refleksinden kurtulmalıdırlar. Pendik eğitimde kalite olarak İstanbul ortalamasının üzerinde yer alıyoruz. Hedefimiz bu kaliteyi daha da artıracak çalışmaların altına imza atmaktır. Çocuklarımızı yarınlara hazırlama noktasında tüm kadromuzla birlikte çalışıyoruz.”diye konuştu.

 Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Vahap Doğan, “Belediye olarak bugüne kadar okul ve eğitime önemli katkı sağladık. Bundan böyle de eğitim için, çocuklarımızın geleceği için maddi manevi hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.” dedi

 Pendik kaymakamı İlhan Ünsal’da konuşmasında,  “Öğretmenlerimiz çok önemli ve değerli bir meslek icra etmektedirler. Ülkemiz, vatan toprağımız sürekli birilerinin hedefi durumunda.  Bu vatanı bu yurdu korumanın en iyi ve doğru yöntemi ancak eğitimle, gelecek nesillere iyi yetiştirmekle mümkün olur. Bunun için öğretmenlerimize, velilerimize önemli görevler düşmektedir. Aksi halde bazı olumsuzluklar yaşamak durumunda kalırız. Hepimiz eğitim noktasında, ülkemizin yarınlarını teslim edeceğimiz yavrularımızın en iyi şekilde yetişmelerikonusunda duyarı olmalıyız ve fedakarlık yapmalıyız. Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum.”diye konuştu.

Pendik’te yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni, konuşmaların ardından sınıfların gezilerek, öğrecilerle yapılan sohbetle sona erdi.

Yorumlar kapatıldı.