Son güncellenme :17.06.2019 11:35

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler > Nasibe Eryetiş’te “Mezuniyet Coşkusu”4. Kez Yaşandı

17.06.2019 Pts, 11:35

Nasibe Eryetiş’te “Mezuniyet Coşkusu”4. Kez Yaşandı

Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim veren Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mezuniyet coşkusu bu yıl 4. kez yaşandı.

Özel Nasibe Eryetiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 12. Sınıf öğrencileri, karne ve mezuniyet beratlarını, 11 Haziran Salı günü, Tavşantepe Eğitim Kampüsü’nde düzenlenen coşkulu ve heyecanlı bir törenle aldılar.

Mezun olan 12. Sınıf öğrencileri için Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Burçin NİŞANCI ve Meslek Dersleri Öğretmeni Emir KORKMAZ’ın sunumuyla dördüncüsü gerçekleştirilen Mezuniyet Töreni’ne, okulun kurucusu Vedat Eryetiş, genel müdür Ertan Oran, okul müdürleri, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve müzik eşliğinde öğrencilerin sahneye davet edilmesiyle ile başlayan törenin selamlama konuşmasını yapan Cengiz ŞEYHOĞLU, okulunun vizyon ve misyonuna vurgu yaptığı konuşmasında, mezun öğrencilerini tebrik ederek, okulları ve okul arkadaşlarıyla irtibatlarını kesmemeleri dilek ve temennisiyle bundan sonraki tahsil ve meslek hayatlarında başarılar diledi.

Daha sonra söz alan Kurucu Vedat Eryetiş ise okulunda annesi Nasibe Eryetiş Hanımefendi’nin isminin yaşatılmasının kendisinde oluşan minnet duygusunu dile getirerek, gençlerimizin ilmin peşinden gitmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Vedat Eryetiş konuşmasını mezun öğrencileri tebrik ederek tamamladı.

Genel Müdür Ertan ORAL’ın “Beyaz Papatyalarım” diye hitap ettiği öğrencilere, “Simgesi kitap ve kalp olan bir okuldan mezun olmanın tüm güzelliğiyle ellerinizden kitap düşmesin, kalbiniz sonsuza kadar insan ve vatan sevgisiyle çarpsın, sizlerin her zaman yanınızda olacağız,” sözleri öğrencilere duygu dolu anlar yaşattı.

Konuşmaların ardından eğitimdeki devamlılığı sembolize eden okulun flamasını 12. sınıf öğrencileri 11.sınıf öğrencilerine teslim etti. Mezun olan öğrencilerin hep birlikte gerçekleştirdiği “Mezuniyet Yemini” sonrası okul üçüncüsü Songül KEMENT’e, okul ikincisi İrem KÜÇÜK’e ve okul birincisi Kübra UÇAN’a belgeleri verildi. Okul birincisi Kübra UÇAN’ın okul başarı kütüğüne plaket çivisi çakması ve veda konuşması sonrası anı plaketi ile beratların takdimine geçildi.

Mezun öğrencilerin tüm heyecanlarıyla keplerini havaya fırlattığı tören, mezuniyet pastasının kesimi ve konuklar için düzenlenen kokteyl sunumuyla son buldu.

Yorumlar kapatıldı.