Son güncellenme :21.05.2019 16:52

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler, SPOR > MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI PENDİK’TE COŞKUYLA KUTLANDI

21.05.2019 Sal, 16:52

MİLLİ MÜCADELENİN 100. YILI PENDİK’TE COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 100. Yılında Pendik’te, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği programla, Pendik Kurtköy Spor Salonu’nda coşku ve heyecanla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. Yıl kutlama programları, 19 Mayıs Pazar sabahı Pendik Sahili’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyma programıyla başladı. Atatürk Anıtına, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin konulduğu program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

Gün içerisinde gerçekleştirilen ikinci kutlama programı ise Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kurtköy Spor Salonu Bahçesi’nde ortaklaşa düzenlediği program oldu.

Büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirilen kutlama programına; Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Pendik Belediye Başkan Vekili Vahap Doğan, İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Cengiz Önder, Pendik İlçe Emniyet Müdürü Barış Çukur, Pendik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Osman Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, öğretmenler ve  öğrenciler  katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten protokol konuşmalarıyla devam eden programda öğrenciler tarafından şiirler okundu, Eryetiş Reis Denizcilik Lisesi öğrencileri Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni ve Gençliğin Ata’ya Cevabını okudu, solo, oratoryo, koro, step, karate folklor, mehteran takımı ve okçuluk gösterileri sundular. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı, Kaymakamlık Atletizm Yarışmaları’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerin takdim edilmesiyle sona erdi.

Yorumlar kapatıldı.