Son güncellenme :02.10.2019 12:56

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler > Hasarlı okulların öğrencileri yeni okullarında eğitime başladılar

02.10.2019 Çar, 12:56

Hasarlı okulların öğrencileri yeni okullarında eğitime başladılar

İstanbul’da meydan gelen 5.8 şiddetindeki depremin ardından 29 okulda hasar tespit edilmişti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hasarlı 29 okul ve bu okullarda okuyan öğrencilerin eğitimlerine geçici olarak nerede devam edeceği açıklandı.

İstanbul’da meydan gelen 5.8 şiddetindeki depremin ardından 29 okulda hasar tespit edilmişti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın sosyal medyadan yaptığı paylaşımla hasarlı 29 okul ve bu okullarda okuyan öğrencilerin eğitimlerine geçici olarak nerede devam edeceği açıklandı. Açıklanan hasarlı okullar arasında Pendik’teki Seyit Burhan Toprak İlkokulu, Ergenekon ilk ve ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu da bulunuyor.

Yapılan açıklamaya göre Pendik’te hasarlı olan okullar ve bu okullarda eğitim gören öğrencilerin eğitimlerine devam edecekleri yeni okulları şöyle belirlendi;

Seyit Burhan Toprak İlkokulu’nun ağır hasarlı olan B bloğunda eğitim gören öğrenciler yine aynı okulun A bloğunda eğitime devam edecek.

Hafif hasarlı olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nun öğrencileri ise Artukbey Ortaokulun’da eğitime devam edecekler.

Yine hafif hasarlı olan Ergenekon ilk ve ortaokulu öğrencilerinin bir kısmı Çavuşoğlu İsmail Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda, bir kısmı Cemil Meriç Ortaokulu’nda eğitime devam ederken; yine Ergenekon İlk ve Ortaokulu’nun Anasınıfı öğrencileri ise eğitimlerine Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde devam edecekler.

Yorumlar kapatıldı.