2021-2022 eğitim-öğretim yılı kapanış töreni Pendik Zübeyde Hanım İlkokulu'nda gerçekleştirildi. Programa, Pendik Kaymakamı Dr. Hülya KAYA, Pendik Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç YETKİN, Pendik Belediye Başkanı Ahmet CİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Ertan SAYGIN ve  çok sayıda eğitimci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını yapan okul müdürü Caner Yıldız, okuldaki eğitim hizmetlerine katkı ve desteklerinden dolayı ilçe kaymakamlığı, belediye başkanlığı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü başta olmak üzere okulda görev yapan idareciler, öğretmenler, hizmetliler ve velilere teşekkür ederek başlayan konuşmasında öğrencilere iyice dinlenin, oyunlar oynayın ama bol bol da kitap okuyun tavsiyesinde bulundu.

Daha sonra konuşan ilçe milli eğitim şube müdürü Ertan Saygın da, ilçe milli eğitim müdürlüğünün yıl boyunca gerçekleştirdiği eğitim hizmetlerinden bahsettiği konuşmasını öğrencilere iyi tatiller dileyerek tamamladı.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ YAZ OKULLARIMIZA BEKLİYORUZ

Belediye başkanı Ahmet Cin ise belediye olarak ilçedeki eğitim öğretim hizmetlerinin daha üst düzeye çıkması yönünde gerçekleştirdikleri çalışmalar ve verdikleri katkıları anlatarak başladığı konuşmasında, Pendik Belediyesi'nin çok sayıda yaz okulu açacağını ve dileyen tüm öğrencilerin yaz okullarından faydalanabileceğini kaydederek tüm öğrencilere gönüllerince eğlenebilecekleri güzel bir tatil diledi.

KİTAP OKUYUN, SILAYI RAHİM YAPIN

Kaymakamı Dr.Hülya Kaya da, öğrencilere bol bol kitap okumaları ve okudukları kitapları anne babalarına anlatmalarını, anne babalarına okudukları kitapları anlatamayacak olan öğrencilerin bizzat kaymakamlığa gelerek kendisine anlatmalarını isteyerek başladığı konuşmasında sılayı rahimin önemine dikkat çekerek imkanı olan herkese sılayı rahim yapmasını tavsiye etti. Konuşmalardan sonra protokol üyeleri öğrencilere karnelerini verdiler.

KARNE HEYECANLARINA ORTAK OLDULAR

Konuşmaların ardından sınıfları gezen kaymakam Hülya Kaya ve belediye başkanı Ahmet Cin, garnizon komutanı Erdinç Yetkin, şube müdürü Ertan Saygın ve okul müdürü Caner Yıldız ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıtarak, minik öğrencilerin ve velilerinin karne heyecanlarına ortak oldular.