Belediye Başkanı Ahmet Cin Güllübağlar Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) “kış hazırlıkları” toplantısı düzenledi. Pendik Kaymakamı Mehmet Yıldız ve kamu kurum ve kuruluş temsilcileriyle ile birlikte önümüzdeki günlerde beklenen kar ve soğuk havaların oluşturabileceği olumsuzluklar ve önlemler ele alındı.

30 ekip ve 83 araçla hazır bekliyorlar

Pendik Belediyesinin kış hazırlıklarını tamamladığını ifade eden Belediye Başkanı Ahmet Cin Fen İşleri, Temizlik İşleri, Park Bahçeler ve Zabıta Müdürlüklerinden oluşan 475 personel, 30 ekip ve toplamda 83 araçla kış aylarına hazır olduğunu söyledi.

Site yöneticilerine 15 çuvala kadar ücretsiz tuz veriliyor

Pendik Belediyesi kış aylarına hazırlık kapsamında 7 küreme ve tuzlama, 2 tuzlama ünitesi, bir 4x4 küreme aracı, 13 is makinesi, 2 greyder, 4 solüsyon tankı, 6 ekskavator, 38 kamyon-kamyonet operasyonel hale getirildi. Bunun yanı buzlanmaya karşı kullanılmak üzere tuz stoklandı. İhtiyaç duyan Pendikliler AKOM’dan çuvalları ücretsiz alabilecek. Site yöneticilerine 15 çuvala kadar ücretsiz tuz verilirken kendi evi ya da işyeri için tuz almak isteyenlere alanın büyüklüğüne göre en fazla 5 çuval tuz verilecek. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ücretsiz tuz dağıtımının hava koşullarına göre devam edeceğini belirtti.