Son güncellenme :22.05.2019 14:25

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler, Tuzla > Gönül Elleri Çarşısı, Yardımlarda Kıtaları Aştı

22.05.2019 Çar, 14:25

Gönül Elleri Çarşısı, Yardımda Kıtaları Aştı

Yardımlarda sınır tanımayan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, bu kez kıtaları aşarak Nijer’de 750 hanelik köyde su kuyusu açtırdı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı’nın en değerli projesi olan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Nijer’de su kuyusu açtırdı. Tuzla’dan başlayan iyilik hareketi daha önce iç savaş kıskacındaki komşu ülkelerin sığınmacıları ve iç savaşta yaşam mücadelesi veren vatandaşlara temel insani malzeme yardımında bulunan Gönül Elleri Çarşısı, bu kez Afrika’da bir hayra vesile oldu.                                    Gönül Elleri Çarşısı aktif Kadın Kent Gönüllüleri ve Tuzla Belediyesi Güvenlik Amirliği işbirliğiyle Nijer’in Dosso bölgesindeki Foulan Zam köyünde sondaj vurulup, su kuyusu açıldı. Bölgedeki gönüllülerin yapımını üstlendiği su kuyusu, 750 hanelik köyde yaşayan 900 kişiye temiz su kaynağı sağlayarak hayatını kolaylaştırdı. 860 No’lu kuyu açılmadan önce saatlerce uzaklıktaki kaynaklardan su taşıyan köy sakinleri, kuyudan ilk su alımında alkışlarla teşekkür etti.
Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Afrika’da su kuyusu açılmasına bağışlarıyla vesile olan Gönül Elleri Çarşısı’nın aktif Kadın Kent Gönüllüleri ve Tuzla Belediyesi Güvenlik Amirliği’ni tebrik etti. Başkan Yazıcı, “Mübarek Ramazan ayında bir damla suya hasret mazlumlara su kuyusu açarak bu hayratı kullanıma sunan gönüllülere teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar kapatıldı.