Son güncellenme :03.05.2019 19:24

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler, Teknoloji > Eryetiş Eğitim Kurumları “Ulusal Robotik Kodlama Turnuvası”na Evsahipliği Yaptı

03.05.2019 Cum, 19:24

Ulusal Robotik Kodlama Turnuvası”na Evsahipliği Yaptı

 

Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları, 11-13 Nisan tarihinde İTURO Robot Festivali kapsamında Çizgi İzleyen Minikler kategorisinde elde edilen birincilik sonrası bu kez 27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen “Ulusal Robotik Kodlama Turnuvası’na evsahipliği yaptı.

36 okul ve 400 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen turnuvada öğrenciler, Çizgi İzleyen Araba, Sumo, Kaçış Parkuru gibi 6 adet parkurda performans sergilediler. Aynı zamanda yarışmadaki öğrencilerin anne ve babaları Çok Amaçlı Bekleme Salonu’nda yarışmaları canlı yayında izleme fırsatı buldular.

Yarışmada özellikle “Çizgi izleyen araba” parkurunda büyük emek sarf eden, bir mühendis edasıyla çalışan, her parçasıyla bire bir ilgilenen ve büyük heyecan katan Balkanlar Koleji öğrencileri, 2 adet İstanbul ikinciliği kazandırarak, okullarına büyük onur yaşattılar.

Turnuva sonrası kazanan okullara ödülleri takdim edilirken; Balkanlar Koleji okul idaresi elde edilen başarıdan duydukları memnuniyeti, “Robotik çalışmamızın özellikle ilk senesinde 2 adet ikincilik ve 1 adet birincilik elde ediyor olmamız, öğrencilerimizin ne kadar azim dolu ve bu konuya meraklı olduğunun büyük göstergesidir. Önümüzdeki yıllarda yapılacak yarışmalarda birincilik için ekip çalışmasıyla robotik teknolojisine devam ediyor olacağız. Yarışmalarda emek göstermiş tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” Sözleriyle dile getirdiler.

Yorumlar kapatıldı.