Son güncellenme :08.02.2019 14:52

ENKAZDAN 45 SAAT SONRA SAĞ ÇIKTI

3 gün önce Kartal’da çöken 8 katlı binada kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken; insanları umutlandıran mucizevi kurtuluşlar da yaşanmaya başladı. Bunlardan biri de enkaz aldından 45 saat sonra sağ çıkarılan Mert Aydın’ın mucizevi kurtuluşuydu.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olaydan 45 saat sonra enkaz altından sağ olarak çıkarılan vatandaşın isminin 16 yaşındaki Mert Aydın olduğunu söyledi.
İstanbul Kartal’da 6 Şubat Çarşamba günü çöken 8 katlı binanın enkazında arama ve kurtarma çalışmaları 45. saatte devam ediyor. Bankalar Caddesi Sema Sokak’ta çöken binanın üst kısımlarındaki beton parçaları vinç yardımıyla kaldırılırken, bazıları da kesiliyor. İtfaiye ekipleri ve ambulansların hazır bulunduğu sokakta, çeşitli arama kurtarma ekipleri de bekliyor.

BAKAN CANLI YAYINDA AÇIKLADI

Enkaz altından bir kişinin sesinin duyulduğunun belirtilmesi üzerine ekipler çalışmalarını bu alana yoğunlaştırdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu az önce canlı yayında yaptığı açıklamada “16 yaşında bir erkek. Genç bir çocuğumuzu canlı olarak arkadaşlar çıkardılar. Oradan bir ses geldi, müdahale ettiler. Şimdi de ambulansla hastaneye sevk ediliyor. İsmi belli ama ben söylemeyeyim, namazdan sonra genel bir açıklama yapacağız. Şükürler olsun” dedi.

Kaynak:haber7

Yorumlar kapatıldı.