Son güncellenme :31.01.2019 10:17

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Manşet, Pendik, SAĞLIK, Sağtaraf Haberler, SPOR > Bisiklet Yolları Projesi’ne Bakanlık’tan Dev Hibe

31.01.2019 Per, 10:17

Bisiklet Yolları Projesi’ne Bakanlık’tan Dev Hibe

Pendik Belediyesi’nin bisikletli ulaşımı teşvik etmek üzere başlattığı “Bisiklet Yolları Projesi”, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan 5,6 Milyon TL hibe almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planında bulunan “Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler Hedefi” kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açmış olduğu proje çağrısına “Bisiklet Yolu Projesi”yle başvuran Pendik Belediyesi, hibe almaya hak kazandı. Bakanlık, Pendik Belediyesi’nin çevreci ve sağlıklı yaşamı teşvik projesine 5,6 milyon TL destekte bulunacak. Böylece birçok projesini ulusal ve uluslararası fonlardan aldığı hibe desteğiyle hayata geçiren Pendik Belediyesi, bunlara “Bisiklet Yolları Projesi”ni de ekleme başarısını gösterdi.

Toplam uzunluğu 50 kilometreye ulaşacak

Ekonomik ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Pendik Belediyesi, kente 50 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu kazandıracak. Pilot bölge seçilen Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere Mahallelerini bisiklet yollarıyla birbirine bağlayacak çalışmaya geçtiğimiz yıl nisan ayında başlanmıştı. İstanbul’un en büyük bisiklet yolu projelerinden biri olan çalışma tamamlandığında dört mahalle bisiklet yollarıyla birbirine bağlanmış olacak. Proje kapsamında tüm bisiklet yolları metro, okullar ve AVM’lere entegre edilecek. Güzergâhlar EDS’yle izlenecek. Bisiklet yollarında teknik servisler de yer alacak.

 

Yorumlar kapatıldı.