Son güncellenme :29.06.2019 11:20

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler, SİYASET > Başkan Ahmet Cin; “Gelin Pendik`i Birlikte Yönetelim”

29.06.2019 Cts, 11:20

Başkan Ahmet Cin; “Gelin Pendik`i Birlikte Yönetelim”

Pendik Kent Konseyi’nin 2019 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Süleyman Yılmaz yeniden başkanlığa seçildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Cin: “Toplumun tüm kesimleriyle beraber olmak istiyoruz. Gelin Pendik’i birlikte yönetelim” çağrısında bulundu.

Pendik Kent Konseyi, 2019 Yılı Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirdi. Toplantıya Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, kamu kurumları temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

“Hizmetlerimizde artniyet aramayın”

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Cin “Adaylığımız sürecinde kenti Pendiklilerle birlikte yöneteceğimizi söylemiştik. Sözümüzün arkasındayız. Biz Pendik için çalışıyoruz. Pendikli tüm vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek ve ortak akılla bu şehre hizmet edebilmek için hiçbir ayrım yapmadan toplumun tüm kesimleriyle beraber olmak istiyoruz. Bu nedenle bize her ne konuda olursa olsun talep ve önerilerinizi sunabilirsiniz, her türlü eleştiride bulunabilirsiniz ama hizmetlerimizde asla ve asla artniyet aramayın. Bir kez daha buradan sesleniyorum Gelin Pendik’i birlikte yönetelim.” çağrısında bulundu.

Sapanbağları’nda vatandaş karar verdi

Belediye Başkanı Ahmet Cin, konuşmasını “Bu vaadimin uygulanabilir olduğunu geçtiğimiz günlerde Sapansağları Mahallesi’ndeki Bosnalı Şehit Çocukları Parkı’ndaki tesisin oylanmasında ortaya koyduk. Daha önce kütüphane olarak yapılmasını öngördüğümüz tesis için bazı vatandaşlarımızdan değişik talepler gelince bunu bölge halkına sormaya karar verdik ve mini oylama gerçekleştirdik. Vatandaşın verdiği kararın başımızın üstünde yeri var. Çıkan sonuç yine kütüphane oldu. Burayı kütüphane olarak hizmete açacağız.” sözleriyle sonlandırdı.

Süleyman Yılmaz, yeniden başkan

Açılış konuşmasının ardından Kent Konseyi Başkanı Süleyman Yılmaz, görev aldığı süre içerisinde gerçekleştirdiği faaliyetleri katılımcılara anlattı. Konuşmaların ardından Divan Başkanlığını Bülent Aydın; üyeliklerini Feriha Gülizar Kurt ve Alper Ertuğrul’un yaptığı seçimli olağan genel kurulda, Süleyman Yılmaz yeniden başkanlığa seçildi.

3 proje belediye meclisine sunulacak

Genel Kurul Toplantısı’nın son gündem maddesinde ise konseyin önerdiği 3 projenin belediye meclisine sunulması için oylama yapıldı. Konseyden ilk gelen öneri, “Çocuk Oyunları Sokağı Projesi”, ikincisi “Yaya Öncelikli Yol Projesi” ve üçüncüsü ise “Bisiklet Yolu Projesi” oldu. Üç öneri de konsey tarafından oy birliğine varılarak belediye meclisine teklif edilmesine karar verildi.

Yorumlar kapatıldı.