Son güncellenme :26.05.2019 15:59

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler, Teknoloji > Balkanlar Koleji’nde Fen Bilimleri Şenliği Heyecanı

26.05.2019 Paz, 15:59

Balkanlar Koleji’nde Fen Bilimleri Şenliği

Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi’nin, öğrencilerinde bilimsel merakı uyandırmak, yeni ve yaratıcı fikirler üretebilmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği Fen Bilimleri Şenliği, öğrencilerin bir birinden çarpıcı projeleriyle büyük bir heyecana sahne oldu.

Eryetiş Eğitim Kurumları bünyesindeki Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi’nin Fen Bilimleri Şenliği, geçtiğimiz hafta içerisinde Tavşantepe Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Şenlik, yoğun bir heyecan yaşattı

Öğrencilerin bilimsel meraklarını uyandırmak, yeni ve yaratıcı fikirler üretebilmelerini sağlamak, gözlem yaparak “Neden?” ve “Nasıl?” sorularına yanıt aramak ve kendi düşünce ürünleri olan projelerini geliştirmelerine fırsat yaratmak amacıyla düzenlenen Fen Bilimleri Şenliği, öğrencilerin bir birinden değerli ve oldukça çarpıcı projeleriyle okulda büyük bir heyecan yumağı yaşanmasına neden oldu.

Üst düzey teknolojilerle nefes kesen onlarca proje

Şenlikte öğrenciler, eğitim öğretim yılı içerisinde merak ettikleri konuları araştırıp öğrendiklerini uygulamaya dönüştürdükleri projelerini arkadaşlarına anlatma fırsatı buldular. Projeler arasında biyogaz üretimi, kolonya, parfüm, mum, seramik, ruj yapımı, geri dönüşümden kâğıt yapımı, molekül modelleri, makara çeşitleri, kumandalı vinç, sonsuz görüntü oluşturan ayna, dürbün, elektrikli arabalar, pervaneli uçaklar, daire çizen robotlar, elektrik robotları, farklı hücre yapılarını gösteren maketler, sistemlere ait maketler bulunmaktadır.

Proje sergisi sonrasında öğrencilerin yaptığı mum, sabun, el kremi, kolonyaları gelen konuklarımıza hediye edildi.

Yorumlar kapatıldı.