Son güncellenme :22.04.2019 17:03

Anasayfa > Eğitim, GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Pendik, Sağtaraf Haberler > Balkanlar Koleji, “Yabancılaşma Olgusu” Sempozyumu ile dönemi taçlandırdı

22.04.2019 Pts, 17:03

Balkanlar Koleji, “Yabancılaşma Olgusu” Sempozyumu ile dönemi taçlandırdı

Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları bünyesinde eğitim veren Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü, “Yabancılaşma Olgusu’nun Sosyal Bilimler Yansıması”nın işlendiği III. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu ile eğitim dönemini taçlandırdı.


“Yabancılaşma Olgusunun Sosyal Bilimler Yansıması”
Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü, “Yabancılaşma Olgusunun Sosyal Bilimler Yansıması” konulu III. Sosyal Bilimler Öğrenci Sempozyumu’nu 18 Nisan Perşembe günü, Eryetiş&Balkanlar Eğitim Kurumları Pendik Yerleşkesinde gerçekleştirdi.
Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi, Rasim Özdenören Anadolu Lisesi ve Eryetiş Reis Denizcilik Meslek Lisesi eğitimcilerinin ve öğrencilerinin uzun süren çalışmalarının ardından gerçekleşen sempozyum, öğrencilerin heyecanlı ama bir o kadar da başarılı sunumlarıyla gerçekleşti. Sempozyumun açılış konuşmasını Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Gizem TAÇAN gerçekleştirdiği sempozyum, oturum başkanı Şeyma TOPÇU’nun konuşmasıyla başladı. TOPÇU, “yabancılaşma olgusunun sosyal bilimler yansımasını” genel bir perspektifle sunduktan sonra sözü oturum konuşmacılarına bıraktı.

Oturumun birinci konuşmacısı Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Şevval YAŞAR “yabancılaşmanın tarihi yansımasını”, ikinci konuşmacı Rasim Özdenören Anadolu Lisesi öğrencisi Esila IRKLI, yabancılaşma olgusunu coğrafi yansımasını, Üçüncü konuşmacı Eryetiş Reis Denizlik Meslek Lisesi öğrencisi Toprak BİLGE, “yabancılaşma olgusunun sosyo-psikolojik yansımaları”nı anlattı. Oturumun dördüncü ve son konuşmacısı olan Rasim Özdenören Anadolu Lisesi öğrencisi Ayşenur YAVAŞ, “yabancılaşma olgusunu edebi açıdan ele alırken yazarlardan verdiği küçük anekdotlarla konuşmasını süsledi.
Sempozyumun kapanış konuşmasını gerçekleştiren Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Sayın Gizem TAÇAN, sempozyuma katılım sağlayan tüm okullara, öğrencilere ve öğrencilerin çalışmalarında katkısı bulunan tüm öğretmenlere teşekkürlerini iletti. Gelecek sene çevre okulları da sempozyumda ağırlamaktan onur duyacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen sertifika takdimi töreninde öğrencilerin sertifikalarını Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Hüseyin ONAN, Rasim Özdenören Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ömer UMURCA ve Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cengiz SALDIRANER takdim etti. Sempozyum, Balkanlar Koleji Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cengiz SALDIRANER’in çevre okul müdürlerine, öğretmenlerine, öğrencilerine ve konuşmacı öğrencilere teşekkürlerini iletmesinin ardından Rasim Özdenören Anadolu Lisesi Ömer UMURCA’ya anı plaketi takdimiyle son buldu.

 

Yorumlar kapatıldı.