Son güncellenme :13.11.2018 17:05

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > ADEM GÖKÇE, “Kartal’a her anlamda sosyal ve halkçı bir hizmet belediyeciliği getireceğiz”

13.11.2018 Sal, 17:05

ADEM GÖKÇE, “Kartal’a her anlamda sosyal ve halkçı bir hizmet belediyeciliği getireceğiz”

Ak Parti’den Kartal Belediye Başkan aday adaylığı başvurusu yapan, Adem Gökçe, gazetecilerle bir araya geldiği sohbet amaçlı toplantıda önemli açıklamalarda bulunarak, nasıl bir belediye başkanı olacağını anlattı.

CHP’li Belediye Başkanı tarafından yönetilen Kartal’ın on yılda adeta köy haline geldiğinin altını çizerek, Kartal’a hizmet belediyeciliğini yeniden kazandıracaklarını ifade etti.

Her kese eşit mesafede duracağım

Belediye başkanlığı ile ilgili hedeflerini ve nasıl bir belediye başkanı olacağını anlatan Adem Gökçe “ Toplumun her kesimine dokunan. Her kese adaletli davranan, parti ayrımı yapmadan her kese eşit mesafede duran, yeniliklere açık sosyal ve şeffaf mütevazi bir belediye başkanı olacağım” dedi.

Maaş almayacağım, Makam araçlarını kaldıracağım

Aday adayı Gökçe açıklamalarına şöyle devam etti; “Aday gösterilir de belediye başkanı olursam, başkanlığım sürecinde maaş almayacağım, maaşımı sosyal yardımlaşma kurumlarına aktaracağım. Belediye makam araçlarının tamamını kaldıracağım. Kendi makam aracım bile olmayacak. Belediyenin hiçbir olanağından, şahsım, ailem ve çevrem faydalanmayacak. Yemek paramı bile cebimden karşılayacağım. Belediye başkanlık konutu olarak kullanılan konutu Down sendrumlu çocukların topluma kazandırılması için millet kıraathanesi konseptinde sendromlu kardeşlerimizin işlettiği mekan haline dönüştürüleceğim.

Ateşten gömlek giyiyoruz

CHP’li Kartal Belediyesi’nin 600 milyona yakın borcuyla büyük bir borç batağında olduğunu da sözlerine ekleyen Gökçe, “Bu haliyle başkanlık koltuğuna oturmakla ateşten gömlek giymiş oluyoruz. Belediyenin borçlarını ödemek için tasarruf tedbirleri uygulayacağız. Bizim dönemimizde belediyenin tüm hesapları belediyenin resmi sitesinden yayınlanacak ve belediyenin önünde kurulacak olan led ekrenda sürekli takip edilebilecek. Halkın içinden ayrılmayarak Sosyal ve halkçı bir belediye başkanı nasıl olur halka göstereceğiz” dedi.

Adem Gökçe Kimdir

Adem Gökçe 1971 yılında Giresun Alucra ilçesinde doğdu. 1971 yılından beri Kartal’da ikamet etmektedir. İlk Okulu Topselvi mahallesi’nde, orta okulu Pendik İmam Hatip Lisesi’nde, Liseyi Kartal Meslek Lisesi’nde okumuş ve üniversite eğitimini ise askerlik sonrasında Newport Üniversitesi’nden uzaktan eğitimle bitirmiştir.

İki dönem belediye meclis üyesi olan, ilçe yönetimlerinde görev alan Anadolu Gençlik Dergisi’nde yöneticilik de yapan Adem Gökçe, 1992 yılında ticarete atılmış ve elektirik malzemeleri ithalatı ve toplan satışı yapan firmanın temellerini atmıştır. Ticarette ki 26 yılı boyunca genel müdürlüğünü yaptığı firma büyüyerek İstanbul ve bölgesinin en büyüğünden birisi haline gelmiştir. Adem Gökçe evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Yorumlar kapatıldı.