Son güncellenme :13.11.2018 15:37

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, Kartal, Manşet, SİYASET > ADEM GÖKÇE, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

13.11.2018 Sal, 15:37

ADEM GÖKÇE, ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

AK Parti Kartal İlçe Başkan Yardımcısı Adem Gökçe, Kartal belediye başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

İlçe binasında basın mensuplarıyla bir araya geldiği bir toplantıda belediye başkan adaylığını açıklayan Adem Gökçe, Kartal Belediye Başkanlığı’na seçilmesi halinde belediyeden maaş almayacağını, makam aracı kullanmayacağını ve öğle yemeği parasını bile kendi cebinden ödeyeceğini belirtti.

Adem Gökçe, AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nda yerel gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında  şu açıklamalarda bulundu;

“Belediyeyi maalesef biz kendi dönemimizde kaybettik, ancak 10 yıllık hasreti bitirip Kartal’ı yeniden AK kadrolarla yöneteceğiz.. Bu nedenle başkan adayı oldum. Partim teveccüh gösterir beni aday yaparsa, Allah’ın izniyle başkan olduğumda belediyeden maaş almayacağım, makam aracı kullanmayacağım ve yemek parasını kendi cebimden karşılayacağım. Maaş hesabıma yatan parayı ise belediyenin sosyal yardım birimlerine aktaracağım. Kartal’da örnek belediyeciliği kuracağım ve halkın üzerindeki olumsuz algıyı kaldıracağım. Kentsel dönüşüme hız vererek Kartal’ı dikey değil yatay mimari ile tanıştıracağım. Gece gündüz demeden çalışarak Kartal’ı örnek ilçe yapacağız.”

Adem Gökçe, bir gazetecinin sorusu üzerine Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün kullandığı konutta yaşamayacağını, o konutu kreş ya da hasta çocukların tedavi merkezi yapacağını söyledi..

ADEM GÖKÇE KİMDİR?

1971 yılında Giresun’un Alucra ilçesinde doğdu. Bir yaşında ailesi ile birlikte İstanbul Kartal’a yerleşen Adem Gökçe, İlk orta ve lise tahsilini bu ilçede tamamladı. Daha sonra New Port Üniversitesini bitiren Adem Gökçe, iş hayatına atıldı. Siyasetle 1987 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Refah Partisi İl Başkanlığı döneminde tanışan Adem Gökçe, genç yaşta Refah Partisi Kartal Gençlik Kolları Başkanlığı yaptı. 28 Şubat sürecinde Refah Partisi’nin kapatılmasının ardından bir süre Anadolu Gençlik dergisinde yöneticilik yapan Adem Gökçe, daha sonra AK Parti’nin kuruluşu ile Kartal ilçe teşkilatına üye oldu.

2004 Yılında AK Parti’den Kartal Belediyesi Meclis üyeliğine seçilen Adem Gökçe iki dönem bu görevi sürdürdü. Adem Gökçe, iki dönemdir AK Parti Kartal İlçe Başkan yardımcılığı görevini üstlendi..

Yorumlar kapatıldı.