Son güncellenme :12.02.2019 17:39

Anasayfa > GALERİ, Genel, Güncel Haberler, GÜNDEM, KÜLTÜR-SANAT, Manşet, Sağtaraf Haberler, SİYASET, Tuzla > BAYBURTLULAR’DAN BAŞKAN YAZICI’YA BÜYÜK DESTEK

12.02.2019 Sal, 17:39

BAYBURTLULAR’DAN BAŞKAN YAZICI’YA BÜYÜK DESTEK

Tuzla Belediyesi ve Tuzla Hemşehri Dernekleri Platformu işbirliği ile düzenlenen 8. Geleneksel Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması Bayburtlular Gecesi, Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde Yapıldı.

Tuzla’dan Anadolu’ya Kültürler Buluşması Bayburtlular Gecesi’ne, AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma ve Osman Boyraz, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti İlçe Başkanı Suat Durak, MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, Tuzla Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural, Derya Bacacı ve Turgut Özcan, Belediye Meclis Üyeleri ve Meclis Üyesi Aday Adayları, Mahalle Muhtarları ve Tuzlalı Bayburtlular katıldı.

Yerel Sanatçıların Türkülerine Bayburtlular Eşlik Ettiler

Bayburtlular Gecesi’nde bir konuşma yapan Tuzla Bayburt Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Levent Ayaz, katılan davetlilere hoş geldiniz diyerek iyi eğlenceler diledi ve “Bu gecenin oluşmasında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Bizlere desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyorum” Dedi.

İSTİKLALİMİZ VE İSTİKBALİMİZ İÇİN ŞADİ BAŞKAN

Gecede konuşan kendisi de Bayburtlu olan AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak, “Bugüne kadar milli ve manevi değerlerine sahip çıkan Bayburtlu hemşerilerimizle bir araya gelmemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Değerli kardeşlerim, 31 Mart 2019’da biz Bayburtlular olarak bayrağımıza sahip çıkmaya var mıyız? Vatanımıza sahip çıkmaya var mıyız? Devletimize sahip çıkmaya var mıyız? İstiklal ve İstikbalimize sahip çıkmaya var mıyız?” Vatanımızın, Bayrağımızın ve Demokrasimizin Arkasında Duracağız, İnşallah” Dedi.

BİR OLACAĞIZ, İRİ OLACAĞIZ, ŞADİ BAŞKANI YENİDEN BAŞKAN YAPACAĞIZ

Bayburtlular Gecesi’ne Davetli Olarak Katılan MHP Tuzla İlçe Başkanı Erdem Doğruer, “ Tuzla’da Cumhur İttifakı Adayımız, Belediye Başkan Adayımız Dr. Şadi Yazıcı İle Tuzla’da Bir Olacağız, İri Olacağız, Allah’ın İzniyle Lider Ülke Türkiye Yolunda 2023 Vizyonuna Yakışır Bir Şekilde Tuzla’mızı Omuz Omuza Taşıyacağız” Dedi.

BAYBURTLULAR KENDİNE YAKIŞANI YAPAR

Tuzla Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı da yaptığı konuşmada “ Sizlere hizmet etmekten onur ve gurur duyuyoruz. Tuzla, Türkiye’de gelişmiş belediyeler arasında ilk 30 belediye arasına girmeyi başarmıştır. Şuna inanıyorum ki, Bayburtlu kardeşlerimizin olduğu yerde hiçbir şeye gerek yok. Bayburtluların ellerinden gelenin fazlasını yapacağına gnanıyorum. 31 Mart’ta ne istediğimizi biliyorsunuz” Dedi.

Bayburtlular Gecesi’nde, Bayburtlu Minik Halk Oyunları Ekibi Erkek ve Kız Ekipleri Yöresel Kıyafetleriyle Bayburt Yöresi Halk Oyunlarını Sergilediler.

Geceye katılan AK Parti İstanbul Milletvekilleri Osman Boyraz ve İsmet Uçma, önceki dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili Mert Demir, birer selamlama konuşması yaparak, 31 Mart yerel seçimlerde Bayburtluların kendilerine yakışanı yapacağına inandıklarını ifade ettiler.

Yorumlar kapatıldı.